Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyız?

 

Sağlık sigortasının önemi her geçen gün sıklıkla vurgulanmaktadır. Sağlık en önemli konular arasında birinci sıradadır. Her aday için risk durumları farklıdır ve ne zaman sağlık sorunu yaşayacağımızı bilemeyiz.

Son dönemlerde hastanelerin yoğunluğu ve maliyetleri artış göstermektedir. Durum böyleyken hem sıra beklememek hem de maliyet açısından bütçenizi güvence altına almak için tamamlayıcı sağlık sigortasına ihtiyacınız olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasından neden yararlanmanız gerektiği sizlere anlatmak için hazırladığımız yazımızda, daha iyi şartlarda sağlık hizmeti almanın sandığınız kadar zor olmadığını anlayabileceksiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarını sizlere detaylı olarak aktararak, neden bu üründen yararlanmanız gerektiği sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmanın En Önemli Nedenleri Nedir?

< >Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırma nedenleri başında SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerden hizmet alma isteği gelir.< >SGK güvencesine sahip olmanıza karşın özel hastanelerde yapılacak tedaviler için ek ücret ödemeniz gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK tarafından karşılanmayan hastalık ve kaza sonrası tedavi giderleriniz için finansal güvence sahibi olabilirsiniz.Ayakta ve yatarak tedavi teminatları ile karşılaşılabilecek pek çok sağlık sorunu için sigortalıya finansal özgürlük tanıyan bu sigorta ürünü en iyi sağlık hizmetlerinden herhangi bir ek ücret ödemeden yararlanmak isteyen isteklilerin beklentilerini karşılar.İstekliler, kendileri ile birlikte aile fertlerini de tamamlayıcı sağlık sigortası güvencesine dâhil edebilirler.Tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinde adaylara özel birçok indirim seçeneği sunulur. Bunlardan birisi üst maddede belirttiğimiz aile indirimidir.Anne adayları doğum teminatı alarak sağlığını ve bebeğini tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına alabilirler.Özel hastanelerin gittikçe tercih edilmeye başladığı günümüzde, tedavi giderlerinin maliyeti her geçen gün artmaktadır. Sahip olacağınız tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi ile ayda cüzi tutarda prim ödemek, yüklü tedavi giderlerinden kurtulmanız anlamına gelir.Sağlık sigortası için ödeyeceğiniz primleri vergiden düşürebilirsiniz.Hastanelerden alacağınız iyi hizmetlerin yanı sıra kaliteli hizmet alabilirsiniz.Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenize istediğiniz teminatları seçebilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında avantajlar, karşılaşılan hastalık ve kaza sonrasında kendisini belli eder. Başınıza gelmesi muhtemel bu risklerle karşılaşmadan önce tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi edinmek, riskler sonrasında yaşayacağınız mağduriyetlerin tamamının önüne geçer.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK kapsamında sağlık güvencesine sahip olan istekliler tarafından yararlanılabilen sigortacılık ürünüdür. Özel sağlık sigortasından farklı olarak isteklilerden, sağlık güvencesine sahip olması istenir. SGK kapsamında sağlık güvencesine sahip olan pek çok kişi, mevcut sağlık güvencesinin yeterli geleceğini düşünerek tamamlayıcı sağlık sigortası ürününden uzak durabilir.

SGK kapsamında yararlanmış olduğunu sağlık hizmetlerini düşündüğünüzde, basit bir rahatsızlık için günler sonrasına randevu aldığınızı, kalabalık içerisinde saatlerce beklemek zorunda kaldığınızı ve bazı tedavilerden fark ödemek zorunda kaldığınızı hatırlayabilirsiniz. Herhangi bir sağlık sigortası ürününe sahip olmadan bile pek çok kez özel hastaneleri tedavi amaçlı tercih ettiğinizi hatırlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, mevcut sağlık güvencenizin eksiklerini tamamlayan bir üründür. Edineceğiniz poliçe ile birlikte özel hastaneleri tedavi amaçlı tercih ettiğinizde, herhangi bir ek ücret ödemeden poliçeniz kapsamında tedavi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Aşağıda alt başlıklar halinde tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarını sizler için sıraladık. İlgili avantajlara göz atarak, neden tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız gerektiği kararını kolaylıkla verebilirsiniz.

 

Avantaj 1: Hastane Randevusu İçin Sıra Beklemekten Kurtulabilirsiniz

Hasta kişilerin hastanelerde sıra beklemesi oldukça zordur. Kalabalık koridorlarda sıra almaya çalışmaktan ve saatlerce sonuç beklemekten kimse hoşlanmaz. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinin bütçenize avantaj sağlamasının yanı sıra hastayken en kaliteli şartlarda beklemeden hizmet almanızı sağlaması olacaktır.

Hastanede sıra beklemekten kurtulmak, hastalık ve kaza sonrası kamu hastanelerini tercih etmek zorunda kalmamanız nedeniyle tamamlayıcı sağlık sigortasının önemli bir avantajıdır. Poliçeniz kapsamında ve teminatlar limitinde, SGK ile anlaşması olan özel hastanelerden ücretsiz olarak muayene olabilirsiniz.

Özel hastanelerin kamu hastanelerine göre yoğun olmadığı ve kamu hastanelerine kadar sayısının yaşanılan ilde daha fazla olması, aynı gün içerisinde tedavi taleplerinin olumlu yanıtlanmasına sebep olur.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ürününde tercih edilecek özel hastaneler için tek kriter, SGK ile anlaşması olmasıdır. SGK kapsamında güvencesi olan her istekli, tamamlayıcı sağlık sigortasıyla birlikte SGK ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında ücretsiz tedavi olabilir.

 

Avantaj 2: Özel Hastanelerde Fark Ödemeden Tedavi Olabilirsiniz

Özel hastanelerde fark ödemeden tedavi olmak, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırma nedenleri başında gelir. Günümüzde özel hastanelerin tercih edilme sıklığı, geçmişe nazaran oldukça artmıştır. Özel sağlık kuruluşları da bu talebe karşılık kadrolarını güçlendirerek tercih eden herkese en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır.

Özel hastanelerde artan tedavi maliyetleri, sigorta güvencesine sahip olunmaması halinde basit bir operasyon için bile yüksek maliyetlerle karşılanmasına neden olur. Ameliyat parası, oda parası, yemek parası ve refakatçi parası gibi giderler sonrası, basit bir cerrahi operasyon giderlerini artırır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında bahsedilen tüm giderler için güvence sahibi olabilirsiniz. En basitten en karmaşık cerrahi operasyonlar da dâhil olmak üzere, tamamlayıcı sağlık sigortası sözleşmesi kapsamındaki tüm tedavi seçeneklerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

 

Avantaj 3: Kendinizle Birlikte Sigorta Güvencesinden Aileniz Yararlanabilir

Ailenizin sigorta güvencesine sahip olması, en iyi sağlık hizmetlerinden sizinle birlikte ailenizin de yararlanması için önemli bir avantajdır. Sahip olduğunuz poliçeye aile üyelerinizi dâhil ederek aile poliçesi temin edebileceğiniz gibi, 18 yaşından büyük aile fertleriniz için ayrı poliçe satın alabilirsiniz.

Aile olarak sigorta güvencesinden yararlanmak istediğinizde, sigorta şirketleri tarafından sunulan aile indirimlerinden yararlanarak poliçe maliyetini düşürebilirsiniz. Aylık düşük prim ödemeleri ile sizinle birlikte aileniz de herhangi bir fark ödemeden SGK anlaşmalı özel hastanelerde tedavi görebilir.

Bekârlar için ilgili üründe aile fertleri anne ve baba iken, evli isteklilerde aile fertleri eşi ve çocuklarıdır. Bu kritere dikkat edilmesi halinde tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlardan aile fertleriniz de yararlanabilir.

 

Avantaj 4: Hamilelik ve Doğum Giderlerini Poliçenizden Karşılayabilirsiniz

Hamilelik ve doğum giderlerinin poliçe kapsamında karşılanması için, poliçenize sigorta şirketleri tarafından sunulan doğum teminatını ilave etmeniz gereklidir.

Doğum teminatının ek olarak sözleşmenize eklenmemesi halinde, poliçeniz doğum giderleri için finansal güvence sunmaz.

Doğum teminatı ile ilgili bir diğer kriter de, bekleme süresi olarak adlandırılan bir ayrıntıdır.

Bekleme süresi, ilgili teminat kapsamından yararlanılabilmesi için poliçeli olarak geçirilmesi gerekli süreyi ifade eder. Sigorta şirketlerinde 5 – 12 ay arasında doğum teminatı için bekleme süresi mevcuttur. Bazı sigorta şirketleri bekleme süresi olmadan doğum teminatından yararlanılmasını sağlayabilir.

Bu iki kritere dikkat etmeniz halinde; rutin muayene ve doktor kontrolleri, laboratuvar tetkikleri, tarama testleri, normal ve sezaryen doğum giderleri ve yeni doğan testleri poliçeniz kapsamında yer alır.

Özel hastanelerden ilgili hizmetler için fark ödemeden poliçeniz kapsamında yararlanabilirsiniz. Doğum teminatı alarak sağlık hizmetlerinden tam kapsamlı yararlanabilir ve özel hastanelerden kaliteli hizmet alabilirsiniz.

 

Avantaj 5: Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Yararlanabilirsiniz

Tamamlayıcı sağlık sigortasında vergi indirimi vergi mükellefleri ve bordrolu çalışanların yararlanabileceği bir avantajdır. Yıllık olarak ödenen tamamlayıcı sağlık sigortası primlerinin yüzde 15 oranına denk gelen tutarda vergi iadesi alarak, poliçenizin maliyetini düşürebilirsiniz.

Vergi indiriminden yararlanmak isteyen kamu çalışanları çalıştıkları kuruma, özel sektör çalışanları şirket muhasebelerine prim ödemesini gösterir belge ile başvurmaları; vergi mükellefleri ise vergi dairelerine aynı belge ile başvurması halinde vergi indiriminden yararlanabilirler.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında vergi indiriminden yararlanan adaylar maliyet olarak avantajlı durumlardan yararlanmış olacaktır.

 

Avantaj 6: Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisinden Yararlanabilirsiniz

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi, belirli bir süre poliçeli olarak geçirilmesi ardından yararlanılabilen bir ayrıcalıktır.

Sigorta şirketlerinin prosedürüne göre yararlanılabilen bu ayrıcalık, ilerleyen dönemde poliçe maliyetlerinin artmasını engeller. Böylece ilk poliçe şartlarında geçirdiğiniz belirli bir dönem ardında ömür boyu yenileme garantisi kazanarak, yaşamınız boyunca en uygun fiyatlarla tamamlayıcı sağlık sigortası güvencesinden yararlanabilirsiniz.

Ömür boyu yenileme garantisinden yararlanmak isteyen adaylar sigorta şirketlerinin yenileme süreleri hakkında bilgi almalıdır. Adayların 3 veya 4 yıl aralıksız olarak poliçelerini yenileme yapmaları gerekir. Bu süreler sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerini aralıksız yenileyen adaylar, sigorta şirketi tarafından değerlendirme sürecine tabi tutulur. Gerekli değerlendirmeler yapılır ve sigortalı kişinin şartlara uygun olması sonucunda kişi ömür boyu yenileme fırsatını elde eder.

** Tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü hakkında daha detaylı bilgi almak için 0 532 387 00 59 ve 0 542 370 00 59 nolu numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz. Ürün hakkında daha detaylı almanın yanında Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinin avantajlı fiyat tekliflerine ulaşabilir, sağlık giderleriniz için finansal güvence sunan en uygun poliçeye Yakutlar Sigorta  acentesinden sahip olabilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili teklif almak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

TEKLİF AL

Lütfen Bekleyiniz... Yükleniyor

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklif Al   

   


Captcha

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

G-6DTNP5X0EQ